o nás

Ozzcover Ozzy Osbourne Ostrava

Kořeny Ozzy revivalu Ostrava sahají do roku 1999, kdy kytarista Zdeněk s basákem Stevem (Radim Raška), po ukončení spolupráce s kapelou Iron Maiden revival, plánují hrát Black Sabbath a Ozzyho.

Brzy přichází zpěvák Luboš Ryška a bubeník Rosťa Kňura, se kterými Zdeněk působil v kapele Enem dym.

Ozzcover Ozzy Osbourne revival Ostrava vzniká v roce 2000.

Po několika personálních obměnách a pauzách, vyplněných projekty Silesia (Zdeněk a Steve) a Orgasmatron Motörhead revival (Zdeněk), se v přelomovém roce 2017 opět schází téměř původní sestava. Hledá se jen definitivní bubeník.

Zpěvák Luboš Ryška a bubeník Honza Cluffetos Gajdoš neměli kvůli svým aktivitám na kapelu dost času, ale zůstávají v záloze.

Na jaře roku 2019 přichází charismatický zpěvák a baskytarista Pepa Slaný a bubeník Adam Hruška.

Pepa Slaný pochází z Opavska a jeho předešlé kapely jsou Manipul, Mistral, Gamma, Pohoda, Mantl. Je veliký fanoušek Ozzyho, který působí po všech stránkách jako jeho dvojče!

Bubeník Adam Hruška pochází z Ostravy, vystudoval lidovou konzervatoř v Ostravě a získal absolutorium v oboru „Bicí nástroje“. Hrál v různých kapelách, např. Klipr, Sax knickers a Yezz, ve které hraje doposud. Nově hraje v sestavě Ozzcover Ozzy Osbourne revival Ostrava.

Kapela tím získává velmi kvalitní posily. Razantně a přesně šlapající bubenickou mašinu, která se rychle včlenila do našeho „soundu“.

Jsme silnější než kdy dříve a s energií jdeme do letošní koncertní sezóny!

Začíná se opět hodně koncertovat a ohlasy jsou velice kladné.

V repertoáru máme největší pecky od Black Sabbath i Ozzyho a podáváme je pěkně zostra, ale je tu i pár pomalých na tančení.

Na scéně je tedy náš revival, s menšími přestávkami, již téměř 20 let. Baví nás to, ale čím dál tím více, a kdo se přijde podívat, nebude litovat!